Незалежно від норм та аспектів сучасного світу дитяче виховання завжди залишається основою становлення нової особистості та нового члена суспільства. В теорії всі батьки так чи інакше підсвідомо володіють навичками виховання, проте на практиці це не завжди проявляє себе в позитивному напрямку.

Правильне виховання являє собою не тільки фізичний догляд та навчання елементарних навичок, але й емоційний ріст та здоров’я, за допомогою яких з часом сформується сильна та психологічно стабільна особистість. Велику роль також відіграє вміння передати, що таке добро та зло, підготувати до несправедливості та інших  досить важких та суперечливих аспектів сучасного життя, коли навіть доросла людина може розгубитись.

Від правильного та коректного виховання залежить і поведінка дитини в дорослому віці, її життя, вибраний шлях, успішність тощо. Не можна нехтувати майбутнім своєї дитини та покладатись лише на власну інтуїцію та вичитане у книжках.

Існують безліч порад та методів виховання дітей на основі дитячої психології, але, на жаль, не всі з них приносять користь. Бувають випадки, що ті чи інші методи можуть вплинути на емоційну стабільність та викликати замкнутість дитини, розвинути фобії, закласти неправильні уявлення про ті, чи інші речі. Можна розглянути основи, на яких ґрунтується виховання, та за допомогою яких можна вплинути на здоровий розвиток дитини. Ці основи є елементарними діями, але досить часто батьки забувають про них, пускаючи виховання на самоплив.

На перших порах основою виховання є увага та любов. Саме ці якості допоможуть дитині розвинути хорошу думку про себе та оточуючих її людей. Відсутність уваги та любові може погано відбитись на майбутньому психологічному та емоційному здоров’ї дитини, а також вплинути на формування поганого характеру та звичок. Також необхідно якомога більше спілкуватись з дітьми на різноманітні теми. Навіть якщо дитина зовсім маленька і ще не розуміє сказаного, то її підсвідомість буде сприймати всю інформацію, яку в подальшому зможе застосувати. Рекомендується грати з ними в різноманітні ігри, особливо ті, які розвивають логіку, кмітливість та увагу. Завдяки цьому дитина зможе в майбутньому досягнути успіхів у багатьох сферах.

Як показує практика, то залучення дітей в різноманітні гуртки та секції досить позитивно впливають на розвиток та самооцінку, так як вдосконалення індивідуальних навичок приводить до підвищеного інтересу зі сторони оточуючих. Саме ця увага і є стимулюючим фактором в подальшому розвитку. Залучення необхідно проводити з самого дитинства, так як саме в цьому періоді дитина всім цікавиться, що дає змогу правильно скоректувати її шлях до розвитку. Ще одним з прикладів є практика читання різної літератури. Саме ці навички розвивають загальне самопізнання, пізнання оточуючого світу та допомагають дітям сформувати свою власну думку на рахунок навколишнього.

В періоді становлення треба стати для дитини не тільки батьками, але й наставниками. Якщо, з тих чи інших причин, виникає необхідність крикнути або наказати, то необхідно це робити так, щоб не  образити дитину, а постаратися пояснити, що вона зробила не так. Тому, що сварки та крики негативно впливають на психологічний стан дитини. Будь-яку ситуацію можна розібрати спокійно та врівноважено, вказати дитині на помилки та переконатись, що вона їх не зробить в майбутньому.

При вихованні необхідно пам’ятати, що кожна дитина бере приклад зі своїх батьків, рівняється на них. Всі вчинки, здійсненні дорослими вона вважає істинно правильними та незаперечними. Тому потрібно досить уважно підійти до розвитку та становлення особистості дитини, так як саме від батьків залежить, який характер чи звички будуть притаманні їхній дитині. У більшості випадків саме погані приклади формують з них емоційно нестабільних людей, вчинки яких досить часто мають негативний характер. Виховання – це робота не тільки над становленням майбутнього члена суспільства, але й над собою, так як всі вчинки та дії батьків можуть відобразитись на ній в майбутньому та відбитись на психологічній стабільності.