Підтримка діток у скрутний воєнний час

Слова підтримки як прояв і доказ любові до дитини.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти виросли розумними, впевненими в собі, і намагаються зробити для цього все, що в їх силах. Хтось може сказати, що для цього потрібно займати певну ланку в суспільстві чи бути добре забезпеченим. Але інколи все, що потрібно дитині — це любов, а її проявляти можна не лише словами “Я тебе люблю”. Саме про це сьогоднішній матеріал.

Ви можете багатьма способами показати дитині свою любов, не кажучи самої фрази “Я тебе люблю”. Карен Сальмансон, письменниця, гуру позитивного мислення, пропонує батькам 7 альтернативних способів висловлення своєї любові та турботи. Їх не потрібно використовувати кожного дня, але й не варто забувати про них.

  1. Я вірю в тебе

Я казала своєму 3-річному сину Арі “Я вірю в тебе” настільки часто, що він почав використовувати цю фразу у відповідь.

Смішний приклад: одного дня я перевернула всю квартиру, шукаючи ключі. Я впала розчарована на диван, тому що так і не знайшла їх. Раптом, я відчула, як хтось смикає мене за штани. Це був Арі.

“Мамо, – сказав він, – я знаю що ти можеш знайти свої ключі. Я в тебе вірю”.

Його слова змусили мене підвестися і заглянути під диван. Еврика! Саме там я їх і знайшла.

Тому так, я дуже вірю в рушійну силу слів “Я в тебе вірю!”.

  1. Ніколи не здавайся

Насправді, я повторюю ці слова своєму сину тричі, і це змушує його хихикати. А, як відомо, сміх допомагає позбавитися стресу, і мотивує рухатись вперед.

Однак, останнім часом, я зрозуміла, що просто цих слів замало. Ми з сином разом складали пазли. Арі постійно намагався втиснути пазл в невідповідну частину картинки, повторюючи “Ніколи не здавайся! Ніколи не здавайся! Ніколи не здавайся!”.

Я виправила його, сказавши: “Ніколи не здавайся! Ніколи не здавайся! Ніколи не здавайся! Але якщо ти робиш щось неправильно, тоді зупинись, обдумай все, і придумай нову стратегію!”.

“Нову стратегію?”, – запитав він.

“Так, – сказала я. – Якщо ти продовжуватимеш в тому ж дусі, то нічого не отримаєш в результаті. Інколи потрібно шукати новий спосіб щось вирішити чи зробити, придумати нову стратегію, щоб отримати результат”.

Тепер Арі розуміє важливість ніколи не здаватися, але, окрім цього, він відкритий до пошуку нових стратегій.

  1. Ми вчимося в процесі

Ця фраза дає дитині зрозуміти, що не потрібно засмучуватись, коли ти зазнаєш невдачі. Нагадувати про це потрібно не лише під час складних викликів, але й перед важливими рішеннями і подіями.

  1. Кожен фахівець колись був учнем — як і ти

Час від часу дітям потрібно нагадувати, що талановиті та успішні люди теж колись були новачками.

Діти повинні розуміти, що помилки — це нормально. Програвати і боротися — теж нормально. Але ненормально, коли помилки і поразки — стають постійними. Навчіть дитину, що помилки — це тільки міст на шляху до мети, а старання, терпіння і наполегливість важливіші за досконалість.

  1. Помилка — не твій вибір

Цю фразу дитині потрібно пояснити. Її суть полягає в тому, що завжди потрібно продовжувати старатись, вчитись, не сприймати невдачі негативно, а робити із них урок, ще один шанс для розвитку. Тому невдача — це не вибір. Це навчання, розвиток, бажання пробувати знову щось і знову.

  1. Вчитись потрібно на кожній набитій ґулі

Кожного разу, коли ваша дитина розсипить щось, розіллє, розіб’є чи пораниться — не втомлюйтесь повторювати, що таким чином вона має засвоїти певні уроки. А після цього запитайте її, що вона затямила з того чи іншого випадку.

Дайте дитині зрозуміти, що всі люди час від часу набивають ґулі, але після цього потрібно робити висновки, і не допускати повторенню таких ситуацій.

  1. Ти в безпеці, і тебе люблять

Згадайте часи зі свого дитинства, коли ви відчували любов і турботу своєї сім’ї. Це був час спокою, тепла і гармонії. Щоб дитина почувала себе в безпеці, потрібно виховувати її в атмосфері любові. Тоді дитина буде рости сильною і хороброю, з нормальною самооцінкою.

Увечері, коли ви вкладаєте свою дитину спати, говоріть: “Ти в безпеці, і тебе люблять”. Ці спокійні і ніжні слова запам’ятаються на все життя, і навіть в дорослому віці допоможуть впоратися зі стресом.